Corporate ICT   Net Guru Link   Reseller Channel Link

Venkovní městská dohledová kamera se 40násobným zoomem

Nejnovější přírůstek do řady bezpečnostních kamer Panasonic přinese městskému kamerovému systému významné zlepšení možností využití a zároveň nižší nároky na místo a údržbu.

WV X6531Venkovní PTZ kamera (WV-X6531N) s rozlišením Full HD, která je odolná proti vandalismu, je opatřena 40násobným optickým zoomem, inteligentním stabilizátorem zoomu a inteligentní analytikou pro detekci dopravních nehod. Kromě úspornějších technologií, mezi které patří i H.265 a inteligentní kódování, využívá zařízení také inteligentní algoritmy pro redukci šířky pásma bezpečnostního záznamu.

V praxi to znamená, že uvedené kamery dokážou ve srovnání s poslední generací venkovních PTZ kamer Panasonic dosáhnout snížení požadavků na ukládání dat až o 70 % u pohyblivých záběrů a až o 90 % u statických záběrů.

Integrovaná technologie elektrického odvlhčování a povrchová úprava ClearSight dále zajišťují delší provozuschopnost venkovních kamer v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Povrch se speciální povrchovou úpravou vykazuje odolnost vůči vodním skvrnám i nánosům prachu. Tím se snižuje potřeba údržby a zlepšuje se použitelnost a čistota bezpečnostního záznamu.

„Jde o kameru, která byla vyvinuta pro dohled nad městem a monitorování křižovatek,“ prohlásil Gerard Figols, produktový marketingový manažer divize Panasonic Security. „Špičkový 40násobný zoom a inteligentní stabilizace zoomu omezuje vibrace při průjezdu větších vozidel.“

„Produkt navíc volitelně dodáváme s analytikou, která patří mezi nejinteligentnější na trhu. Kromě detekce postávání osob a zanechání předmětu dokáže zařízení rozpoznat i vozidlo, které stojí nebo jede po silnici špatným směrem. V takovém případě dojde ve videu nebo příslušném dopravním řídicím systému k okamžitému spuštění poplachu.“

Jak už je u všech bezpečnostních produktů Panasonic zvykem, i zde přenos a video šifrují technologie společnosti Symantec, které tak zajišťují vysokou kybernetickou bezpečnost.

Nová kamera je součástí řady Panasonic Elite, jež je výběrem toho nejlepšího v sortimentu CCTV kamer společnosti Panasonic.

Vylepšená ochrana firem před sofistikovanými cílenými útoky

Společnost Kaspersky Lab vydala novou verzi svého bezpečnostního řešení určeného pro detekci pokročilých hrozeb a cílených útoků na firmy – Kaspersky Anti Targeted Attack Platform (KATA). Toto řešení kombinuje pokročilé algoritmy strojového učení s celosvětovou databází hrozeb, díky čemuž usnadňuje velkým firmám odhalit nebezpečné sofistikované útoky v jakékoliv fázi jejich průběhu. Nový Kaspersky Anti Targeted Attack Platform lze navíc přizpůsobit specifickým požadavkům jednotlivých zákazníků díky seskupení Sandboxů a optimalizovanému grafickému uživatelskému prostředí.

Kaspersky Anti Targeted Attack Platform pomáhá chránit korporace i před komplexními cílenými útoky díky kombinaci síťových a koncových senzorů, sandboxových technologií a analýzy hrozeb. Pokud se tato nejnovější vylepšení integrují s řešením Kaspersky Security for Mail Gateway, budou firemní počítače chráněny před pokročilými kybernetickými hrozbami i díky vysoce účinným nástrojům, jako je monitoring firemních pracovních postupů. Ten zahrnuje jak ochranu internetového provozu, tak i e-mailové komunikace.

Nové funkcionality uzpůsobené na míru zákazníkům

Detekce.
Účinnost řešení Kaspersky Anti Targeted Attack Platform potvrdila řada klientů i nezávislých testovacích institucí. Současná aktualizace zvyšuje výkon platformy díky lepší integraci koncových zařízení. Bezpečnostní řešení Kaspersky Lab pro koncová zařízení nebo samotné koncové zařízení umožňuje uživatelům odhalit anomálie chování a vyžádat si další data ke zpracování. Díky nově přidanému procesu opakovaného skenování podezřelých objektů a jejich uchování v archivu je zaručeno odhalení i dobře skrytých útoků.

V mnoha případech zločinci útočí zvenčí. Z toho důvodu KATA vylepšuje viditelnost a analýzu útoků. Tato vylepšení umožňuje využití sandboxu pro zpracování souborů a URL. Díky další novince je možné efektivně čelit jiné často používané taktice zločinců a to posílání zaheslovaných příloh. Řešení od Kaspersky Lab obsah těchto příloh a archivů zpracuje a analyzuje, díky čemuž je vylepšena detekce hrozeb.

Přizpůsobitelnost.
Sandboxová infrastruktura je nyní decentralizovaná a lze ji přizpůsobit specifickým požadavkům zákazníka s ohledem na jeho hardwarovou či virtuální infrastrukturu nebo nižší náklady. Možnost připojení platformy na síťový provoz nebo e-mailovou komunikaci byla usnadněna přidáním speciálních funkcí pro jednotlivé části IT infrastruktury. Pokud je Kaspersky Anti Targeted Attack Platform integrován s řešením Kaspersky Security for Mail Gateway, může nově zablokovat zákeřné e-maily.

Viditelnost.
V současnosti se IT bezpečnostní odborníci potýkají s nedostatečnou viditelností kriticky důležitých síťových komponent, což jim znesnadňuje rozhodnutí v případě ohrožení. Při systematickém rozplétání řetězce útoků potřebují mít celkový přehled, aby se mohli rozhodnout, na jakou část se mají zaměřit – dochází ke zneužití dat v počítači vrchní účetní, nebo byl napaden počítač regionálního CEO? Důležitým faktorem pro rychlou reakci na incident je analýza dat bezpečnostním IT odborníkem. Kaspersky Anti Targeted Attack Platform tuto analýzu umožňuje prostřednictvím přepracovaného ovládacího panelu, kde se zobrazují detailní informace o pravidelných testech a posledních aktivitách. Panel také nabízí informace o incidentech, které jsou porovnány s dalšími podobnými událostmi. Pro zajištění ochrany soukromí byly administrátorům přiřazeny různé úlohy. S ohledem na firemní zásady ochrany osobních údajů lze nyní dokonce zablokovat přístup k informacím o určitých částech infrastruktury s citlivými daty.

Dostupnost a distribuce

Kaspersky Anti Targeted Attack Platform je v současnosti dostupná na vybraných trzích po celém světě.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Jak připravit své notebooky na další sezónu

Jaro je tradičním časem pro úklid. Uživatelé počítačů by se však měli zaměřit v tomto ohledu i na své notebooky. Toshiba poskytuje užitečné rady pro to, abyste udrželi počítač v dobré kondici, rychlý a bezpečný.

Pročištěním pevného disku zvýšíte výkon a kapacitu úložného prostoru  

Nepracuje vás firemní počítač tak rychle, jako dřív? Pokud chcete optimalizovat výkon systému, měli byste vymazat či zazálohovat nepoužívaná data a nainstalované programy, aby bylo možné těžit z dostupné kapacity pevného disku i operační paměti. Přidruženým problémem je fragmentace, která vytváří na pevném disku nevyužité mezery a prodlužuje proces načítání aplikací a práce s daty. Tento problém snadno vyřešíte defragmentací, která je dostupná jako součást systému Windows.  Defragmentace optimalizuje uložení dat na pevném disku, umožní lepší využití kapacity a zvýší výkon celého počítače.

Další věcí, která zpomaluje váš systém, je množství dat, které se automaticky ukládají po návštěvě téměř jakékoli internetové stránky, jako historie prohlížeče, cookies, nebo také více verzí stejného souboru. Zmíněná zbytečná data byste měli mazat pravidelně. Pokud máte firemní počítač, toto rychlé a snadné opatření můžete udělat sami bez nutnosti kontaktování IT oddělení.

Mobilní bezpečnost je klíčovou potřebou společností

O zásadních změnách v pracovních počítačích by se měli zaměstnanci poradit s odpovědným správcem systému. Zvýšená pozornost by měla být věnována vzhledem k rostoucí provázanosti v internetu věcí (IoT) bezpečnosti. Tuto skutečnost potvrdily i nedávné výsledky průzkumu společnosti Gartner - očekévá se, že plánované výdaje na bezpečnost se mimo jiné právě kvůli IoT do roku 2018 zvýší až na 547 miliard dolarů, což je ve srovnání s 281,5 miliardy dolarů výdajů v roce 2015 velký skok.

Chcete-li mít svá citlivá podniková data v době internetu věcí skutečně v bezpečí, nejlepším řešením je vůbec je neukládat na lokální disk a také eliminovat možnost instalace nebezpečného malware do operačního systému. Nejbezpečnějším řešením pro společnosti, které si mimořádně zakládají na ochraně svých dat a potřebují, aby jejich zaměstnanci byli mobilní, je Toshiba Mobile Zero Client (TMZC), který umožňuje plnohodnotnou práci na speciálně připraveném notebooku, který nemá instalován operační systém ani pevný disk. Všechny operace, včetně práce s interními podnikovými systémy bez ohledu na jejich platformě, lze provádět bez souborů uložených na lokálním pevném disku s maximálně zabezpečeným přístupem na virtuální server. Jedinečnost tohoto řešení spočívá v tom, že přístup TMZC do podnikové infrastruktury je řešen již při bootování počítače na úrovni systému BIOS. Tímto způsobem mohou IT oddělení dosáhnout nejvyšší dostupné úrovně zabezpečení a optimalizace výkonu mobilních firemních stanic.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor