ICT NN IOT NN |B2B NN | CB NN | DC NN | RC NN |  CW NN | EW NN |SM NN | ITSEC NN | NETGURU NN KANKRY 256x256 facebook cube 256x256 linkedin cube 256x256 twitter cube 256x256 youtube cube

Rozšíření spolupráce v boji proti kybernetickým zločinům

Kaspersky Lab podepsal s mezinárodní organizací INTERPOL dohodu o sdílení informací týkajících se kybernetických hrozeb. Spolupráce je navržena tak, aby umožňovala a dále rozvíjela kooperaci Kaspersky Lab a INTERPOLu ve sdílení informací o nejnovějších kyberbezpečnostních hrozbách bez ohledu na místo jejich výskytu.

Kybernetických hrozeb se žádné hranice netýkají, a proto je  Kaspersky Lab jedním z předních zastánců důležitosti spolupráce v oblasti kybernetické bezpečnosti. Její odborníci pravidelně spolupracují s INTERPOLem, se kterým sdílejí nejnovější zjištění ohledně kybernetických hrozeb. Příkladem může být podíl Kaspersky Lab na odhalení 9 000 C&C botnet serverů a stovek podvodných internetových stránek včetně vládních portálů napříč regionem ASEAN. 

kasperskyInterpolobSpolupráce s INTERPOLem také mimo jiné pomohla odborníkům z Kaspersky Lab otestovat a vylepšit volně dostupný open-source nástroj, pro rychlejší a snadnější výzkum kybernetických hrozeb. 

Nová dohoda posiluje dosavadní vztah mezi oběma organizacemi a je formálním stvrzením výměny dat, která pomůže INTERPOLu v tomto druhu vyšetřování. Cílem je, aby společnost Kaspersky Lab sdílela informace o svém výzkumu kybernetických hrozeb, které pomohou s celkovou forenzní činností a zastavením aktivit počítačových zločinců.

Sdílení poznatků je v současné době, kdy neustále narůstá množství kybernetických hrozeb, nepostradatelné. Jsme velmi hrdí na to, že rozšiřujeme s INTERPOLem spolupráci na poli potlačování internetové kriminality. Naši odborníci jsou špičkou v oboru a někdy jsme jediným poskytovatelem řešení, který dokáže určitou infekci v daném čase detekovat. Od dalšího posílení spolupráce s INTERPOLem si slibujeme vyšší vymahatelnost práva. Chceme se zasadit o nové způsoby výměny kriticky důležitých informací o konkrétních kybernetických aktivitách v příslušných zemích. V této době, kdy se kyberzločinnost stává velmi komplexním a rychle se měnícím problémem, mohou soukromé firmy svými cennými daty o malwaru přispět k vyřešení mnoha případů,“ uvádí Anton Shingarev, vice-president Public Affairs ve společnosti Kaspersky Lab.

Nová dohoda mezi INTERPOLem a společností Kaspersky Lab je dalším krokem v našem pokračujícím úsilí o zajištění toho, aby instituce prosazující právo měly v celosvětovém měřítku přístup k informacím, které potřebují k potírání internetových útoků,“ říká Noboru Nakatani, výkonný ředitel IGCI.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor


Nejčtenější

Chyba: Žádné články k zobrazení