ICT NN IOT NN |B2B NN | CB NN | DC NN | RC NN |  CW NN | EW NN |SM NN | ITSEC NN | NETGURU NN KANKRY 256x256 facebook cube 256x256 linkedin cube 256x256 twitter cube 256x256 youtube cube

Bezpečnostní řešení pro elektronickou poštu

Nejzávažnější bezpečnostní hrozbou pro firemní prostředí jsou i nadále útoky a podvody prostřednictvím firemních emailů S cílem snížit rizika BEC a podobných hrozeb, jako je například ransomware šířený elektronickou poštou, oznámila společnost Trend Micro že do svého robustního portfolia SaaS bezpečnostních řešení pro elektronickou poštu začlenila vlastnosti a funkce ochrany XGen.

trend microTrend Micro je první a zatím jedinou firmou, jejíž řešení pro ochranu elektronické pošty využívají v boji s malware strojové učení. Díky tomuto přístupu se výrazně zvyšuje spolehlivost doručování emailů, protože umožňuje odfiltrovat více škodlivého malware ještě před otestováním pošty ve virtuálním prostředí pomocí sandboxingu. Zdokonalená technologie boje proti podvodům realizovaným prostřednictvím firemních emailů nově využívá kombinaci expertních pravidel a strojového učení a může tak lépe odhalovat elektronickou poštu, která obsahuje phishing. A zatímco integrace ochrany XGen má za cíl identifikovat a zajistit ochranu proti takřka všem emailovým hrozbám, další techniky, jako je detekce exploitů, analýza maker, sandobxing a posuzování nebezpečí URL adresy v okamžiku kliknutí na odkaz, chrání před phishingovými kampaněmi, škodlivými odkazy i ransomware.

Rozšíření o ochranu XGen se již dočkala SaaS řešení Trend Micro Cloud App Security a Hosted Email Security. Nový produkt spojující obě tato řešení – Smart Protection for Office 365 – poskytuje úplnou ochranu v prostředí Office 365 a současně nabízí výhody emailové brány i integrovaných služeb. Zákazníkům toto řešení pomáhá předcházet, odhalovat a reagovat na útoky vedené prostřednictvím elektronické pošty a pokrývá tak celý životní cyklus hrozeb.

Kromě ochrany proti hrozbám v příchozích emailových zprávách jako je ransomware nebo podvodné a cílené útoky, odhalí Smart Protection for Office 365 také interní phishing a podvody realizované prostřednictvím firemních emailů. Nechybí ani detekce malware nebo vzorců útoků či ochrana proti pokročilým hrozbám v prostředí cloudových služeb určených ke sdílení souborů, jako je například Microsoft OneDrive nebo SharePoint. Uživatelé tedy mají k dispozici jak vrstvenou ochranu pro Office 365 i pro další cloudové aplikace, která zajistí bezpečnost elektronické pošty a sdílených souborů, tak i nástroj pro boj s interními a externími hrozbami.

Do řešení Deep Discovery Email Inspector byla nově zabudována i ochrana proti útokům prostřednictvím firemních emailů, posuzování nebezpečí URL adresy v okamžiku kliknutí na odkaz, možnost filtrování nevyžádané pošty a špičková ochrana proti pokročilým hrozbám využívající prověřování odkazů i souborů pomocí technologie sandboxingu a používání hesla pro zašifrované přílohy. Během několika následujících měsíců se navíc rozšíření o ochranu XGen dočkají i bezpečnostní řešení pro elektronickou poštu dostupná v tradičním on-premise modelu.

Produkty společnosti Trend Micro pro ochranu elektronické pošty jsou chytré, optimalizované a propojené. Pro ochranu koncových uživatelů i firem používají nejlepší kombinaci různorodých bezpečnostních technik včetně strojového učení pro detekci spamu, malware a BEC, analýzy ve virtuálním prostředí pomocí sandboxingu, expertní systémy i další metody. Řešení jsou optimalizována pro nasazení v podnikových prostředích a minimalizují tak nároky na správu. Propojení s dalšími bezpečnostními vrstvami technologií značky Trend Micro navíc umožňuje sdílet informace o jednotlivých hrozbách a poskytnou centrální přehled napříč celou organizací.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor


Nejčtenější

Chyba: Žádné články k zobrazení